iletişim

+90 216 222 26 37 +90 532 053 46 68 Çalışma Saatleri: 9:00-6:00 Pazartesi-Cuma;  9:00-3:00 Cumartesi

 


Palet üretimi

Ahşap yaşayan, düzgün işlenmesi zor bir malzemedir. Bu yüzden en önemli faktör doğru ağaç seçimidir. Bu amaçla Bizim Palet olarak yurt dışından ithal ettiğimiz yüksek kalitede ağaçlar kullanmaktayız. Paletlerimiz müşterimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sert ve yumuşak ağaçlardan imal edilebilmektedir.


Palet

Hammadde Seçimi

İşlenmesinden palet haline gelişine kadar olan bütün süreçler kontrolümüz altında gerçekleşmekte ve ürünlerimizi en kusursuz şekilde müşterilerimize ulaştırmaktayız. Üretim süreci, doğru ağaç seçimi, palet boyutlarına karar verilmesi ve tomrukların kereste haline getirilmesinden sonra başlar. İçlerinden eleme yapılarak budaklı olanlar ayrılır. Bütün keresteler standart en ve kalınlıklara getirilerek bir sonraki aşamaya hazır hale getirilir.Kerestenin işlenmesi

İmalat paletlerinde kullanılan lamba zıvana geçme sisteminin ve tek kırlangıçla yapılan geçmelerin paletin tahta arasını açmasını ve çalışarak yüzeyde bozukluk yaratmasını engelleyememesi ve yüksek vibratör kuvveti esnasında basılan taşlarda çatlaklar meydana getirmesi dolayısıyla ahşap paletlerde çift kırlangıç geçme sistemiyle oluşturulan panel sistemine geçmiş olan firmamız taş çatlamalarını engellemekte ve paletin kullanım ömrünü normal geçmelere oranla %100 arttırma hedefini gerçekleştirmiştir.

Çift kırlangıç geçme sisteminde ahşap içine açılan ters üçgenler kilit sistemi görevi görerek ahşabın çekmesini ve araların açılmasını engellemektedir. Paletler ve özellikleri

Her türlü parke taşı makinaları için imalatımız mevcuttur. Bu makinalar:

Özellikle tek sıra basan otomatik makinalar için 100mm'den 320mm'ye kadar galvaniz-demir ayaklı ahşap paletlerimiz imal edilmektedir.

Palet seçimi

Üretilen malzemenin paletin üzerine yapışmaması için işlemden önce paletlerin sulanması gerekir. Bu hem palet ömrünü uzatır hem de üretilen malzemenin kalitesini arttırır.

Bordür taşı ve briket gibi ürünlerde ürünün zedelenmemesi için ayaklı palet kullanılması daha sağlıklıdır. Ayaklar isteğe göre demir veya ahşap olabilir.